Koolhydraatarm lunchen, dat klinkt misschien ingewikkeld, maar dat is het niet! En gelukkig is er meer keuze dan alleen maar salades! Ik heb tien heerlijke recepten voor jullie geselecteerd. De recepten zijn ook een lekkere inspiratiebron voor iedereen die eens wat anders wilt lunchen dan brood.
Het eerder verschenen koolhydraatarme weekmenu bleek ontzettend populair en er kwamen al snel vragen binnen over lunchgerechten. Daarom heb ik vandaag 10 lunchgerechten op een rij gezet; een aantal recepten is van mijn eigen hand en een aantal mocht ik lenen van mijn collega bloggers!
Je kunt natuurlijk je avondmaaltijd verdubbelen en meenemen als lunch, maar soms is het ook lekker om speciaal iets voor de lunch te maken! Heerlijke gerechten voor een koolhydraatarm ontbijt hebben we natuurlijk ook!
Koolhydraatarme pannenkoeken
Maak van je lunch een feestje door heerlijke pannenkoekjes te maken met banaan en ei. Hou je van kaneel? Doe daarvan dan ook een flinke schep bij je beslag. Klik hier voor het recept.
Gehaktballetjes met Mozzarella
Veronique helpt je met het maken van heerlijke gehaktballetjes met mozzarella in tomatensaus. Voor een koolhydraatarme lunch laat je het stokbrood weg. Klik hier voor het recept.
Bloemkoolcouscous
Hoewel dit recept eigenlijk bedacht was als hoofdgerecht, doet hij het ook gewoon ontzettend goed als lunchgerecht. Je kunt, net zoals bij normale couscous, heel goed variëren met de inhoud. Voeg bijvoorbeeld eens zongedroogde tomaatjes toe. Klik hier voor het recept.
Wortel Salade
Deze salade is lekker fris, een tikje zoet en vooral heerlijk knapperig. Klik hier voor het recept!
Kwarkbroodjes
Deze koolhydraatarme broodjes doen het altijd goed als lunch. Ze zijn zó lekker, dat je gewoon even vergeet dat je geen ‘echt’ brood aan het eten bent. Hier vind je het recept voor Koolhydraatarme kwarkbroodjes
Magere Selderij Salade

Dit recept maakt de selderijsalade zonder mayonaise. En dat is niet alleen een stuk gezonder en minder vet, maar ook een stuk frisser. Deze salade is makkelijk de avond van tevoren te maken. Klikt hier voor het recept.
Asperges met geitenkaas
Zodra de asperges in seizoen zijn, willen de liefhebbers er natuurlijk zoveel mogelijk van genieten. Bij de lunch mogen ze dan natuurlijk ook niet ontbreken. Klik hier voor het recept.
Ei muffins
Deze ei muffins zien er niet alleen leuk uit, ze zijn ook nog eens heel erg lekker, makkelijk van tevoren te maken en bijna net zo makkelijk mee te nemen voor onderweg. Klik hier voor het recept.
Thaise Biefstuksalade
Voor de vleesliefhebbers hebben we een heerlijke salade. Thaise biefstuksalade maakt salade eten leuk. Zoals je gewend bent van Thaise recepten is ook deze knaller van een salade heerlijk uitgebalanceerd. Zoet, zuur, zout en bitter: alle smaken komen terug. De biefstuk wordt heerlijk gemarineerd in oester- en sojasaus. De komkommers zorgen voor knapperigheid, de verse kruiden maken het fris en de dressing maakt het super Thais! Maak het heerlijk pittig met Thaise bird’s eye chili’s of ga voor lekker mild voor paprika.
Hier vind je het recept voor Thaise biefstuksalade
Bloemkoolsoep met gepofte knoflook
Soep mag natuurlijk niet ontbreken op deze lijst. Mijn favoriet van het moment? Deze heerlijke bloemkoolsoep van Jamie Oliver. Koud ook erg lekker! Klik hier voor het recept.
Stuk voor stuk onwijs lekkere recepten, die kwarkbroodjes maak ik nog steeds zo vaak!