De lekkerste Glühwein

Deel met vrienden en familie

Breng warmte in de winter met deze zelfgemaakte Glühwein. Perfect voor een gezellige avond bij de kerst borrel of om op te warmen na het schaatsen. Het recept laat zien hoe je een smaakvolle warme cocktail maakt met een kruidige twist. Zelf Glühwein maken is eenvoudig en geeft een veel rijkere smaak dan de kant-en-klare variant. Ideaal als warm wintersdrankje voor de feestdagen.

Zelf Glühwein Maken

De meeste kennen Glühwein van de Duitse kerstmarkt of kennen alleen de kant-en-klare pakken van de supermarkt. De lekkerste Glühwein maak je echter gewoon helemaal zelf. Reken er maar op dat je het van dit recept heerlijk warm zult krijgen.

Met dit recept maak je eerst een soort van kruidensiroop, voordat je de wijn toevoegt. Hierdoor trekken de heerlijke smaken eerst in, zonder dat je alle alcohol uit de wijn kookt. Mocht je wel een alcoholvrije versie willen, daar hebben we ook een heerlijk recept voor of kijk bij onze Winterse Mocktails.

.De smaak van deze glühwein is heel anders dan die uit de supermarkt. Sowieso minder zoet, maar je kunt er natuurlijk altijd voor kiezen om meer suiker toe te voegen.

Hoe maak je een warm wintersdrankje met een twist?

Van deze Glühwein zul je het zeker warm krijgen, terwijl je de show steelt. Wil je het nog wat extra geven, dan kun je er altijd nog een scheutje likeur toevoegen. Goede combinaties zijn:

  • Cointreau
  • Grand Marnier
  • Licor 43
  • Bruine rum

Je kunt ook wat chili toevoegen voor wat pit. 

Glühwein bewaren en serveren op de kerstborrel

Wil je vooraf zelf Glühwein maken en stressvrij serveren op de kerstborrel? Bewaar de afgekoelde Glühwein maximaal 2 tot 3 dagen in een afgesloten container in de koelkast. Voor serveren hoef je het alleen voorzichtig op te warmen. Gebruik een slowcooker of een de bijvoorbeeld de Keep Warm stand van je Instant Pot om het de hele avond warm te houden. Decoreer de glazen met sinaasappelpartjes of steranijs voor een feestelijke uitstraling.

De lekkerste Glühwein

Breng warmte in de winter met deze zelfgemaakte Glühwein. Perfect voor een gezellige avond bij de kerst borrel of om op te warmen na het schaatsen. Het recept laat zien hoe je een smaakvolle warme cocktail maakt met een kruidige twist. Zelf Glühwein maken is eenvoudig en geeft een veel rijkere smaak dan de kant-en-klare variant. Ideaal als warm wintersdrankje voor de feestdagen.
Servings 7 porties
Voorbereidingstijd 5 minuten
Bereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 15 minuten

Ingrediënten

  • 750 ml rode wijn een fles
  • 1 grote sinaasappel
  • 1 citroen
  • 2 kaneelstokjes
  • 3 steranijs
  • 3 kruidnagels
  • 0.5 vanillestokje door midden gesneden
  • 150 gram poedersuiker

Instructies

  • Was je sinaasappel en citroen goed en schil ze voorzichtig, zodat je zo min mogelijk wit meeneemt. Dit kan bijvoorbeeld goed met een dunschiller!
    1 grote sinaasappel, 1 citroen
  • Pers het sap uit de sinaasappel en meng het met de poedersuiker, citroen- en sinaasappelschillen, kaneelstokjes, steranijs, vanille en kruidnagels.
    2 kaneelstokjes, 3 steranijs, 3 kruidnagels, 150 gram poedersuiker, 0.5 vanillestokje
  • Zet het pannetje op het vuur en laat het lekker borrelen, tot je een stroperige massa krijgt die aan je lepel blijft plakken. De smaken van de kruiden en schilletjes trekken nu lekker in. Let op dat het niet gaat aanbakken, dan ben je te laat!
  • Voeg nu een klein scheutje rode wijn toe en roer het goed door. Daarna mag de hele fles erin. Even op warmen, tot de wijn lekker warm, maar nog wel drinkbaar is.
    750 ml rode wijn

Notities

Van deze Glühwein zul je het zeker warm krijgen, terwijl je de show steelt. Wil je het nog wat extra geven, dan kun je er altijd nog een scheutje Cointreau of Grand Marnier bij doen!
Author: Mariska
Gang: Drankje
Keuken: Duits, Europees, Westers
Trefwoord: Drankje, kerst, kerst traktatie, rode wijn, warme drank, wijn

Pin dit recept voor De lekkerste Glühwein!

Wil je dit Glühwein-recept niet kwijtraken? Bewaar het op Pinterest en maak indruk tijdens je kerstborrel.

Recept voor de lekkerste Glühwein

Deel met vrienden en familie

Join the Conversation

  1. Klinkt goed! ♥ glühwein!

    1. Maris Author says:

      Ja het is voor mij het mijn favoriete drankje van het moment <3

  2. Andrea - 4pure says:

    Goede gluhwine (lees zelfgemaakt) is heerlijk, maar lang niet alle gluhwine is lekker (mooie foto trouwens)!

  3. Klinkt heerlijk ziet er echt goed uit!

    1. Maris Author says:

      Bedankt voor het compliment 🙂 !

  4. Kan ik de siroop ook nu alvast maken voor kerst? Ik ga denk ik de Gluhwein cheescake maken met een glas Gluhwein ernaast als toetje.

    1. Mariska Author says:

      Dat zal wel moeten kunnen, er zit genoeg suiker in om het goed te houden.

Geef een reactie

Close
© Copyright Flying Foodie
Close