Heerlijke slierten linzenpasta met zoete gegrilde tomaatjes. De tomaten gril je samen met de knoflook en kruiden tegelijk in de oven, wat dit recept nog makkelijker maakt. Hoe minder afwas, hoe beter, toch? En dat allemaal in de tijd dat jij de pasta kookt, dus het is ook nog eens lekker snel klaar. Dek de tafel maar, want we kunnen aanschuiven!
Die kleine balletjes die je op de foto ziet bij de linzenpasta met gegrilde tomaten zijn cheese pops: kleine gepofte stukjes kaas. Een leuk glutenvrij alternatief voor bijvoorbeeld croutons!
Linzenpasta
De linzenpasta die ik gebruik (deze) bestaat voor 90% uit peulvruchten (gele linzen) en voor de rest uit zilvervliesrijstmeel en is daarmee glutenvrij en vegan. Handig als je meer variatie in je dieet wilt aanbrengen, maar pasta te lekker vindt om te laten liggen of tafelgenoten hebt die liever spaghetti eten, dan groente en peulvruchten.
Met 57 gram koolhydraten per 100 gram bevatten ze minder koolhydraten dan normale spaghetti (69 gram per 100 gram), maar echt koolhydraatarm is het niet te noemen. Niet erg, maar dan weet je dat. De grotere hoeveelheid vezels in linzenpasta zorgt er wel voor dat je langer een verzadigd gevoel houdt, wat de kans op snacken natuurlijk vermindert. Mocht je toch echter minder koolhydraten willen eten, dan zou ik voor courgette pasta pesto met kip gaan!

Linzenpasta met geroosterde tomaatjes
Equipment
- Oven
- Bakplaat met bakpapier
Ingrediënten
- 2 porties linzenpasta
- 400 gr kleine tomaten
- 3 teentjes knoflook in schil
- 3 takjes verse oregano of 1 theelepel gedroogd
- zout, peper en olijfolie
Optionele extra's
- Parmezaanse kaas
- cheese pops
- basilicum
Instructies
- Verwarm de oven voor op 190 graden en bedek een bakplaat met bakpapier.
- Zet een pan met water op en kook de pasta met een goede snuf zout tot deze gaar is (mijn merk kost 8 minuten, maar check voor de zekerheid de verpakking van jouw pasta).
- Leg de knoflook met schil, tomaten en oregano op de bakplaat en besprenkel royaal met olie en zout. Rooster ongeveer 15 minuten.
- Haal de knoflook voorzichtig uit zijn vel en leg een paar tomaatjes apart.Stamp nu de knoflookteentjes, oregano en overige tomaatjes met de sappen en olie die vrij zijn gekomen tijdens het grillen in de oven tot een saus.
- Roer de pasta door de saus en breng op smaak met wat peper en eventueel zout. Serveer met de aparte gelegde tomaatjes en eventueel met verse basilicum en Parmezaanse kaas of, zoals in mijn geval, cheese pops!
Pin deze Linzenpasta met gegrilde tomaten!
Dit recept niet kwijt raken? Bewaar dan deze foto op een van je Pinterest borden! Zo kun je niet alleen anderen inspireren, maar het ook makkelijk zelf terug vinden.