Pompoensoep met appel en gember. Lekker, makkelijk, gezond en ook nog eens heerlijk verwarmend.
Meer recepten met pompoen? Kijk dan eens hier. Wij zijn namelijk gek op pompoen!
Ingrediënten Pompoensoep met appel en gember
1 flespompoen
een winter wortel/peen
1 flinke duim verse gember
2-3 sjalotjes
3-4 teentjes knoflook
1 appel
1 kleine winterpeen
1000 ml groentebouillon
Bereiding Pompoensoep met appel en gember
- Was de pompoen en snijd deze doormidden. Verwijder de zaden en zaadlijsten. Snijd de pompoen vervolgens in blokjes. Als je wilt kun je de pompoen schillen, maar nodig is het niet.
- Was de peen en appel, schil of schraap ze schoon en snijd ze in kleine blokjes. Snipper de sjalotjes en de teentjes knoflook. Doe hetzelfde met de gember. Deze kun je ook raspen i.p.v. fijn te snijden.
- Verwarm wat olie in een ruime (soep)pan. Fruit hier de ui en gember in, totdat de ui glazig is; zo’n 3 minuten. Voeg knoflook, wortel en de pompoenblokjes toe en bak dit zo’n 5 minuten mee.
- Nu is het tijd om de appel en bouillon toe te voegen. Roer goed door, breng aan de kook en laat vervolgens zo’n 20 minuten pruttelen.
- Pureer de soep met een staafmixer of in de blender. Proef en breng op smaak met wat zout en peper. Meer tijd? Rooster dan pompoenblokjes in de oven, op 220 graden Celsius met wat olie, zout en knoflook! Dat is een heerlijke toevoeging aan je soep!
Eet smakelijk! En, ben jij ook zo’n fan van pompoen?
Oh dit lijkt me wel wat! Ik was nooit zo’n soepeter maar sinds ik pompoensoep heb ontdekt, ben ik helemaal om!